Spotkania w ramach XXVI Pomorskiej Wiosny Literackiej

Nie spodziewałem się, że będzie tak fajnie: spotkania w ramach XXVI Pomorskiej Wiosny Literackiej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku były okazją do poznania wspaniałych twórców, ale także do konfrontacji „oko w oko” z czytelnikami, co najbardziej sobie cenię.

Wieczór autorski, który nie mógł się skończyć, wspaniali goście, wprowadzenie w temat pani dyrektor Agaty Szklarkowskiej oraz brawurowe prowadzenie rozmowy przez Witolda Kołodziejczyka, organizatora mojego pobytu w Słupsku. Wspaniałym doświadczeniem było spotkanie z młodzieżą ze szkoły STO na ul. Banacha: nie tylko wytrwali, ale zadawali jeszcze pytania zachęcani przez ich opiekunkę i świetną nauczycielkę języka polskiego, Małgosię Kamińską.

Kolejnym etapem była wizyta w jakże gościnnej filii biblioteki w Człuchowie: perfekcyjnie przygotowana przez panie Hannę Borzyszkowską i Aleksandrę Dybul zgromadziła nie tylko młodzież, ale także koneserki literatury i historii, z którymi rozmowy były prawdziwą przyjemnością. Prowadzący spotkanie, Witold Kołodziejczyk był nie tylko profesjonalnie przygotowany do rozmowy ale przede wszystkim – z czym chyba zgodzą się wszyscy obecni – emanował jak zwykle ciepłem i bezpośredniością, co natychmiast zaowocowało przełamaniem wszelkich lodów i barier, redukując ewentualny poziom stresu do minimum.

Dziękuję również Ani, mojej żonie, której obecność oraz współudział w debacie miała dla mnie kluczowe znaczenie.

Dziękuję jeszcze raz organizatorom, czytelnikom oraz wszystkim, których obecność sprawiła, że nasze spotkania uważam za bardzo udane. Polecam się na przyszłość, Marek Przybyłowicz

Zdjęcia: Krzysztof Piotrkowski / Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku / PBW Człuchów

Share this:

Ur.1962 w Drawsku Pomorskim. Filolog, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Były nauczyciel języka angielskiego. Zajmuje się pisaniem na tematy historyczne i turystyczne. Odkrywca i tłumacz nieznanych w Polsce dzienników z oblężenia Warszawy w 1939 roku pt. “I Saw the Siege of Warsaw” oraz autor powieści sensacyjnej “Czas Zemsty”.